< POPRZEDNI

Atrakcje letnie

Aktywne lato

Atrakcje letnie


LETNIE ATRAKCJE W ZŁOTYM ŚNIE

W pobliżu ośrodka znajdują się malowniczo położone tereny (wchodzące w skład historycznego Okręgu Kwisy), stanowi on doskonałą bazę wypadową na jednodniowe wycieczki w Góry Izerskie, Karkonosze, do Czech i za niemiecką granicę.


Zabytkowa baszta
znajdująca się na terenie ośrodka to doskonałe miejsce na organizację hucznych zabaw przy grzanym winie i pieczonym prosiaku.

Zamek Czocha (4 km)
- znajduje się w bliskim sąsiedztwie Ośrodka. Ta XIII- wieczna budowla jest jednym z najlepiej zachowanych zamków średniowiecznych na Dolnym Śląsku.

Ruiny Zamku Gryf w Proszówce (10 km)
- położony na wzgórzu (447 m n.p.m.) panującym nad drogą łączącą Gryfów Śląski i Mirsk. Zamek wybudował w XIII w. książę głogowski Konrad na miejscu dawnego grodu Bobrzan. Na początku XV w. stał się własnością rodu von Schaffgotschów (rok 1399 lub 1400). W XVI i XVII w. był rozbudowywany i umacniany, przez co stał się niewielką twierdzą. W 1799 roku częściowo rozebrany na materiał do budowy folwarku usytuowanego poniżej zamku.

Ruiny Zamku Rajsko (14 km)
- sztuczne ruiny znajdujące się na wysokim prawym brzegu Kwisy na terenie wsi Zapusta. Zostały zbudowane w drugiej połowie XIX w. według pomysłu i na zlecenie Aleksandra von Minutoli, właściciela pobliskich Biedrzychowic. W ruinach wykorzystano wtórnie detale architektoniczne z ruin dawnych okolicznych kościołów i pałaców.

Świeradów Zdrój (16 km)
- jest jednym z najbardziej znanych uzdrowisk w Polsce. Dzięki swojemu unikalnemu położeniu oraz źródłom wód mineralnych od wieków przyciąga rzesze kuracjuszy, którzy reperując swoje zdrowie mogą jednocześnie podziwiać piękno Gór Izerskich.

Kowary (50 km)
- na terenie fabryki dywanów, powstał Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie atrakcji turystycznej, jak również centrum informacyjnego euroregionu. Odwiedzający ten Park mają możliwość zapoznania się z obiektami zabytkowymi takimi jak pałace, klasztory, kościoły i starówki miast dolnośląskich, odwzorowanymi w skali 1:25.

Szklarska Poręba (36 km)
- "Wodospad Kamieńczyka" - najwyższy (położony 846 m n.p.m.) wodospad po polskiej stronie Karkonoszy, "Wodospad Szklarki" -kaskada o wysokości 13,3 m, "Zakręt Śmierci", "Krucze Skały", "Chybotek", "Złoty Widok", "Szrenica" - szczyt o wysokości 1362 m n.p.m., "Trzy Świnki" - skałki w pobliżu Szrenicy, "Łabski Szczyt", "Śnieżne Kotły", Jakuszyce.

Karpacz (52 km)
- najwyższy szczyt Karkonoszy"Śnieżka" (1602 m n.p.m.)," Świątynia Wang", Dziki Wodospad, Letni Tor Saneczkowy, Miejskie Muzeum Zabawek, miasteczko "Western City".

Liberec (54 km)
- przepiękna starówka, ZOO, Ogród Botaniczny oraz kryty kompleks rozrywkowy "CENTRUM BABILON"(w Babilonie znajdują się: aquapark, lunapark, restauracja i kręgle).

Praga (160 km)
- cudowne miasto, w którym zwiedzić można m.in.: Hradczany - Zamek Praski, Złotą Uliczkę, Katedrę Św. Wita, Malą Stranę, Most Karola, Stare Maisto, Nowe Maisto oraz Plac Wacława.

Drezno (150 km)
- położone jest w południowo-wschodniej części Saksonii, a rozłożyste brzegi Łaby nadają miastu specyficzny charakter. Najważniejsze miejsca do zwiedzania to: Zwinger - rezydencja Augusta Mocnego, skarbiec - Zielone Sklepienie, Galeria Starych Mistrzów, zbrojownia - Rustkammer, Tarasy Bruhla.

Szwajcaria Saksońska (140 km)
- Stolpen - zamek, w którym więziono hrabinę Cosel, sala tortur, Bastei - rezerwat skalny nad Łabą oraz Konigstein - twierdza nad Łabą.

Atrakcje letnie | ZOBACZ POZOSTAŁE ATRAKCJE...
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Akceptuję